Kontakt: tel. 787 604 604, email: dariuszczarnota66@gmail.com

o firmie

Firma nasza zajmuje się budową z bali drewnianych. Budujemy zarówno domki letniskowe w konstrukcji szkieletowej, jak i domy całoroczne z bala okrągłego. Jesteśmy w stanie wybudować dom wg każdego projektu. Zajmujemy się również wykonawstwem tzw. "pod klucz".
Drewno którego używamy pochodzi z Krasnojarskiego kraju Rosja z wysokiej  jakość zimowej wycinki, ponieważ suchy i mroźny klimat tego regionu sprawia ze bale mają lepsze właściwości termoizolacyjne.
Stała współpraca z tamtejszym tartakiem pozwala nam na osiągnięcie najlepszej jakości drewna przy równoczesny korzystnym poziomie ceny. Budujemy domy z cedru, sosny i modrzewia z bali o średnicy od 160 mm do 400 mm. 
Naszym atutem są jednak domy z cedru ze względu na jego właściwości zarówno zdrowotne,  budowlane  - ponieważ jest zdecydowanie cieplejszy od sosny jak i wizualnie ładniejszy.

Drewno:

Drewniane bale  stwarzają  specyficzny mikroklimat, który gwarantuje dobre samopoczucie oraz pełną regenerację sił, wpływa pozytywnie  na psychikę a także pozwala się zrelaksować i odpocząć. Ścian domów wybudowanych z bali  przepuszczają  powietrze do wewnątrz jak i na zewnątrz  zapewniając w ten sposób odpowiednią jego wilgotność niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na dworze. Taki budynek jest trwały, ponieważ dobrze zakonserwowane oraz prawidłowo użytkowanedomy z grubych bali mogą służyć nawet przez kilka pokoleń.

SOSNA - Przewodność cieplna tych gatunków drewna wynosi 0,14-0,17 (W/mK). Stosując odpowiednią grubość bali (od 220 mm) można wyeliminować konieczność użycia innych materiałów termoizolacyjnych. Surowcem jest sosna (Pinus silvestris), która jest  drewnem  miękkim, łatwym w obróbce, sprężystym, o dobrej wytrzymałości mechanicznej.

CEDR - Posiada dwa razy lepszą izolacyjność od sosny (silna włóknowatość i zwartość, małe poniżej jednego milimetra przyrosty roczne). Szczególnie limba syberyjska jest wartościowa gdyż wyrasta w bardzo ekstremalnych warunkach (długie z niskimi temperaturami zimy do -50 stopni C). Materiał ten przez swoje właściwości zapewnia sterylność w pomieszczeniach, pozytywnie wpływa na pracę serca, sen, posiada także właściwości  antyalergiczne. Charakteryzuje  się pozytywną energetyką, przyjemnym zapachem i niespotykaną barwą - bladoróżowy kolor. W domach wybudowanych z cedru powietrze jest zawsze czyste a wilgotność utrzymuje się na odpowiednim poziomie.

MODRZEW - Modrzew syberyjski cechuje się wysoką wytrzymałością i dobrą naturalną odpornością
na grzyby  i warunki pogodowe przez co idealnie nadaje się do zastosowania na zewnątrz.